Facebook Messenger Karanlık Mod özelliği test edilmeye başlandı!

Jane Manchun Wong Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama ile birlikte Facebook Messenger’ın Android versiyonu için karanlık modun test edildiğini müjdeledi.

Henüz geliştirilme aşamasında olan karanlık tema, Facebook Messenger uygulamasını karanlık ortamlarda kullanılmasını daha da kolay hale getirecek. Bu mod sayesinde, gece karanlığında hem ekranın parlaması ile gözlerimiz yorulmayacak, hem de pil kullanımı azaltılacak.

Şimdilik karanlık temanın hangi ülkelerdeki kullanıcıların huzuruna sunulduğu bilinmese de Facebook‘un, söz konusu bu özelliğini kısa süre içerisinde tüm dünyada ve ülkemizde de kullanıma sunması bekleniyor.

Facebook Messenger karanlık mod

Henüz şirket yetkilileri tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Facebook‘un, karanlık tema ile birlikte ayrıca uygulamanın arayüzünde yapmış olduğu bazı değişikliklerde dikkatlerden kaçmıyor.

Yapılan değişiklik ile birlikte Messenger uygulamasının sekme sayısını azaltan sosyal medya devi, kullanıcılarına kullanıma daha rahat bir kullanıcı arayüzünü de sunmakta.

Hatırlarsanız Facebook, Ekim ayında yeni kullanıcı arayüzü olan Messenger 4‘ü tanıtmıştı. Tasarımının sadeliği ve mesajlaşma ve bağlantı kurma odaklı güçlü özellikleriyle öne çıkan Messenger 4, ile birlikte Facebook, anlık mesajlaşma uygulamasında köklü değişikliklere gitmişti.

Messenger 4 ile gelen yenilikleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Peki, siz Messenger uygulamasına eklenecek olan karanlık tema hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz.